Rady a tipy pro dílnu, dům a zahradu

Systém navigace a údržba robotické sekačky
Toužíte po perfektně vypadajícím trávníku a zároveň nechcete jeho údržbě věnovat příliš mnoho času? Pak je pro vás moderní robotická sekačka ideální volbou. Prozradíme vám, jak se sekačky po zahradě pohybují a jak se o ně správně starat.
#tipy
Robotická sekačka – užitečný pomocník pro vaši zahradu
Robotické sekačky jsou možná tím nejpokrokovějším vynálezem v oblasti péče o zahradu za poslední desítky let. Moderní robotické sekačky dokonce každý den samy automaticky vyhodnocují, jaká péče je pro váš trávník zrovna nejlepší.
#tipy
Jak vybrat ten správný gril?
Rozhodnout se při nákupu grilu pro jeden konkrétní není vůbec jednoduché. Výběr je totiž v dnešní době obrovský, ale my vám pomůžeme se zorientovat.
#grilovani
Tulipány – pestrobarevní poslové jara
Rozkvétající tulipány nás každoročně spolehlivě přesvědčí, že jaro už opravdu začíná. Tyto pestrobarevné cibuloviny zdobí po zimě probouzející se parky a zahrady a patří i k nejoblíbenějším jarním řezaným květinám. Prozradíme vám, odkud tulipány pochází a jak se o ně správně starat.
#zahrada
Jak uchránit byt před vytopením
Podle výzkumu společnosti GROHE, německého výrobce sanitární techniky, se více než polovina domácností někdy setkala s vytopením bytu nebo souseda. Průměrná vodovodní škoda je přitom dle statistik České asociace pojišťoven asi 25 tisíc korun. Čtěte, co dělat, aby se něco podobného nestalo také vaší domácnosti.
#tipy
Správný řez ovocných stromů a keřů
Prořezání ovocných stromů a keřů zajistí nejen bohatou úrodu, ale při správně zvoleném termínu i jejich lepší zdravotní stav a vyšší kvalitu plodů. Poradíme vám, jak na to.
#zahrada
Správný řez okrasných stromů a keřů
Aby byly stromy a keře na vaší zahradě zdravé a silné, je třeba jejich větve pravidelně prořezávat. Správně načasovaný a provedený řez zajistí jejich dobrý zdravotní stav a vitalitu. Poradíme vám, kdy je vhodný čas pro prořez různých druhů dřevin a jak při tom správně postupovat.
#zahrada
Živý plot poskytne soukromí i ochranu před větrem
Ať už roste kolem zahrady, nebo odděluje terasu – hustý vysoký plot vás ochrání nejen před zvídavými pohledy sousedů a nepříjemným větrem, ale poskytuje také životní prostor zvířatům. A navíc i skvěle vypadá.
#zahrada
10 okouzlujících a nenáročných rostlin na balkón
Rozkvetlý balkón vyžaduje určité úsilí. Abyste kromě péče o květiny měli čas i na lákavý odpočinek, doporučíme vám 10 nenáročných zelených a kvetoucích rostlin, které se hodí i na balkóny. Zbyde vám tak dostatek času na relax ve vaší zelené oáze.
#tipy