Rady a tipy pro dílnu, dům a zahradu

Jak pěstovat cibuloviny
Cibuloviny by na vaší zahradě rozhodně neměly chybět. Jejich pěstování není náročné a svými pestrými barvami rozzáří zahradu od brzkého jara až do podzimu. Dají se také velice působivě kombinovat, a to jak mezi sebou, tak i s dalšími druhy rostlin.
#zahrada
Užiteční pomocníci ve vaší zahradě
Často si jich ani nevšimneme nebo nám dokonce přijdou jako obtěžující. Přitom bez jejich pomoci se zahrada neobejde. Řeč je o pomocnících z říše zvířat. Prozradíme, jak jsou tito drobní tvorové prospěšní a jak si zahradu zařídit tak, aby se v ní hmyz, ptáci i ještěrky cítili dobře.
#uzitecnyhmyz
Proměňte svoji zahradu v ráj pro včelky
Díky včelám si můžeme pochutnávat nejen na sladkém medu, ale také na plodech naší zahradnické a zemědělské práce. Upravte balkón nebo zahradu tak, aby se na nich včelám dobře žilo. Poradíme vám, jak na to.
#zahrada
Vypěstujte si na balkóně vlastní zeleninu
Čerstvá, zdravá a chutná – důvodů, proč na balkóně pěstovat zeleninu a bylinky, je mnoho. A proto se pěstování vlastních potravin stává trendem i ve městech. Poradíme vám, kdy začít s výsadbou, jakým druhům se bude na vašem balkóně dařit a jak o ně pečovat.
#zahrada
Květinový kalendář: Devět květin pro rozkvetlý rok
Pro každého zahrádkáře jsou tou pravou ozdobou zahrady květiny – bez nich by zahrada vypadala obyčejně a smutně. Když jim navíc věnujete trochu svého času a tu správnou péči, odmění se vám jedinečnou podívanou plnou barev.
#tipy
9 pokojových rostlin, které se skvěle hodí do vašeho bytu
Pokojové rostliny dodají vašemu interiéru zcela jiný ráz, zútulní jej, a navíc pročistí vzduch v místnosti. Nezáleží na tom, jestli jste zkušení zahradníci, nebo s pěstováním květin teprve začínáte ‒ vhodná pokojová rostlina se najde pro každého.
#tipy
Jak úspěšně předpěstovat sazenice zeleniny
Pokud chcete brzy sklízet svou vlastní zeleninu, je důležité začít s výsadbou sazenic včas. Některé druhy zeleniny si můžete předpěstovat doma na parapetu, jiné lze vyset přímo do pařeniště na záhonku. Poradíme vám, jak při výsevu sazenic správně postupovat.
#zahrada
Zahradníkův kalendář
Výsev, výsadba a sklizeň. Kdo má od začátku jasno v tom, které druhy zeleniny nebo salátů chce pěstovat, má jednu nespornou výhodu – může totiž pro rostlinky vytvořit ty nejlepší podmínky.
#zahrada
Hortenzie velkolistá – snadná péče a bohaté květy
Hortenzie se mezi zahrádkáři těší velké oblibě. A není se čemu divit: kvetou na zahradě i na balkóně, mají krásně bohaté květy a jsou nenáročné na péči.
#zahrada