Rady a tipy pro dílnu, dům a zahradu

Zelenina z grilu – zdravě a chutně
Když se řekne grilování, většině z nás se nejspíš automaticky vybaví maso. A třeba takový steak na grilu je skvělý, o tom není pochyb. Na grilu toho ale zvládnete udělat mnohem víc!
#grilovani
Předvádění grilování v BAUHAUS
Přijďte se podívat na mistra grilování, jak připravuje dokonalé pokrmy na různých typech grilů. Ochutnávka zdarma.
#grilovani
Odrůdy sladkých a chilli paprik
Paprika je v našich kuchyních velice oblíbenou zeleninou. Je zdravá, chutná, pokrmy barevně rozzáří a někdy i přiostří. Představíme vám 8 nejzajímavějších odrůd sladkých a chilli paprik, které můžete snadno pěstovat na vaší zahradě.
#zahrada
Vyberte si tu nejlepší odrůdu rajčat
Jen málokterá zelenina se může chlubit tak pestrou škálou odrůd jako právě rajčata. Nezáleží na tom, jestli budete rajčata pěstovat ze semínek nebo zakoupíte předpěstované sazenice – nabídka je široká a vybere si z ní opravdu každý. Abychom vám rozhodování trochu usnadnili, představíme vám 10 nejzajímavějších odrůd.
#zahrada
Jak pečovat o hvězdník
Majestátní květy této exotické rostliny vás upoutají na první pohled. Hvězdník (Hippeastrum), nazývaný též amarylka, je skvělým důkazem toho, že cibuloviny nepatří nutně jen na zahradu. Poradíme vám, jak se o hvězdník v průběhu roku starat, aby vás v období Vánoc potěšil svými překrásnými květy.
#zahrada
Jak pěstovat zeleninu ve vysokém záhonu
Vysoké záhony jsou v zahradách čím dál oblíbenější. Hezky vypadají, přináší bohatou úrodu, a navíc díky své výšce usnadňují práci a šetří záda. Poradíme vám, jak vysoký záhon založit a jakými plodinami jej můžete osázet.
#zahrada
Eukalyptus ‒ krásný strom s blahodárnými účinky
Blahovičník, známý především pod názvem eukalyptus, je v našich domácnostech stále oblíbenější. Krásně vypadá a zároveň blahodárně působí na naše zdraví. Můžete jej pěstovat jako pokojovou rostlinu nebo jej umístit i do vaší zahrady.
#zahrada
Léčivá síla bylinek
Bylinky lidé používají už stovky let. Z běžných potravin dokážou vytvořit pochoutky a do našeho jídelníčku přináší pořádnou porci zdraví. Čerstvé bylinky povzbuzují chuť k jídlu a významně podporují trávení.
#zahrada
Nejlepší kousek na váš gril
Pro skvělý výsledek z grilování je potřeba dobře nakoupit. Aby vám grilovaná surovina dala ze sebe to nejlepší, musíte ji dobře znát. Proto jsme pro vás připravili průvodce terminologií řezníků a gurmánů.
#grilovani