Rady a tipy pro dílnu, dům a zahradu

Proměňte svoji zahradu v ráj pro včelky
Díky včelám si můžeme pochutnávat nejen na sladkém medu, ale také na plodech naší zahradnické a zemědělské práce. Upravte balkón nebo zahradu tak, aby se na nich včelám dobře žilo. Poradíme vám, jak na to.
#zahrada
Vypěstujte si na balkóně vlastní zeleninu
Čerstvá, zdravá a chutná – důvodů, proč na balkóně pěstovat zeleninu a bylinky, je mnoho. A proto se pěstování vlastních potravin stává trendem i ve městech. Poradíme vám, kdy začít s výsadbou, jakým druhům se bude na vašem balkóně dařit a jak o ně pečovat.
#zahrada
Květinový kalendář: Devět květin pro rozkvetlý rok
Pro každého zahrádkáře jsou tou pravou ozdobou zahrady květiny – bez nich by zahrada vypadala obyčejně a smutně. Když jim navíc věnujete trochu svého času a tu správnou péči, odmění se vám jedinečnou podívanou plnou barev.
#tipy
9 pokojových rostlin, které se skvěle hodí do vašeho bytu
Pokojové rostliny dodají vašemu interiéru zcela jiný ráz, zútulní jej, a navíc pročistí vzduch v místnosti. Nezáleží na tom, jestli jste zkušení zahradníci, nebo s pěstováním květin teprve začínáte ‒ vhodná pokojová rostlina se najde pro každého.
#tipy
Jak úspěšně předpěstovat sazenice zeleniny
Pokud chcete brzy sklízet svou vlastní zeleninu, je důležité začít s výsadbou sazenic včas. Některé druhy zeleniny si můžete předpěstovat doma na parapetu, jiné lze vyset přímo do pařeniště na záhonku. Poradíme vám, jak při výsevu sazenic správně postupovat.
#zahrada
Zahradníkův kalendář
Výsev, výsadba a sklizeň. Kdo má od začátku jasno v tom, které druhy zeleniny nebo salátů chce pěstovat, má jednu nespornou výhodu – může totiž pro rostlinky vytvořit ty nejlepší podmínky.
#zahrada
Hortenzie velkolistá – snadná péče a bohaté květy
Hortenzie se mezi zahrádkáři těší velké oblibě. A není se čemu divit: kvetou na zahradě i na balkóně, mají krásně bohaté květy a jsou nenáročné na péči.
#zahrada
Postavte si vysoký záhon pro pohodlné pěstování zeleniny
V posledních letech se vysoký záhon těší čím dál větší oblibě a lze ho stále častěji vidět na zahradách i terasách. Má totiž nesporné výhody.
#navody
Proč jsou včely tak důležité a co je ohrožuje
Jsou pravděpodobně tím nejdůležitějším pomocníkem na našich zahradách, přesto je vídáme stále méně. Řeč je o včelách. Zhruba jedna třetina produkce našich potravin je závislá na jejich opylování. Přesto jsou včely v ohrožení.
#uzitecnyhmyz