Rady a tipy pro dílnu, dům a zahradu

Ze života včel
Velmi důležitými pomocníky na zahradách jsou bezpochyby včely. I proto jsou mezi zahrádkáři velmi vítanými návštěvníky. Víte, jak vypadá takový rok z pohledu včelky? A kolik práce je za jednou sklenicí medu? Připravili jsme pro vás pár zajímavostí, které o těchto pracovitých tvorech možná nevíte.
#uzitecnyhmyz
Co se děje v úlu
Včelí úl je svět sám o sobě. Není jen místem, kde včely produkují med. Žije zde i královna, která pečuje o to, aby její včelí společenství nevymřelo. Jak takový úl vypadá se dočtete v článku.
#uzitecnyhmyz
Čmeláci, vosy a další příbuzní včel
V našich zahradách nelétají jen včely. Prohání se v nich i jiní černožlutí tvorové. Kdo je vlastně kdo a s kým by měl člověk raději zacházet opatrně?
#uzitecnyhmyz
Co znamená označení otěruvzdornosti a protiskluznosti u dlažby
Při koupi dlaždic si můžete vybírat z různých skupin otěruvzdornosti a protiskluznosti. Nabídka je široká a ne vždy je snadné se v ní vyznat. Poradíme vám, jak si vybrat správnou dlažbu podle toho, kde bude položena.
#podlahovekrytiny
Vzor pokládky výrazně ovlivňuje vzhled dlážděné plochy
Kromě formátu, rozměrů, barvy a dekoru jednotlivých dlaždic ovlivňuje celkový dojem z podlahy a stěn v místnosti i zvolený vzor a směr pokládky. Připravili jsme přehled těch nejčastějších a nejoblíbenějších vzorů.
#podlahovekrytiny
Jak z beden na ovoce vyrobit zahradní pracovní stůl
Pracovní stůl ocení každý zahrádkář – poskytuje příjemnou pracovní výšku při přesazování rostlin a zároveň nabízí dostatek úložného prostoru. Poradíme vám, jak si takový stůl vyrobit ze starých beden na ovoce.
#tipy
Návod - Montáž koupelnové police
Vyměnit v koupelně umyvadlo je snadné, většinou vám k tomu stačí jen aku šroubovák. Poradíme vám, jak umyvadlo vylepšit o vestavěný koupelnový nábytek a oživit tak vaši koupelnu novým prvkem.
#navody
Jak vyrobit závěs na květináč
Drhání neboli makramé je starobylá technika vázání nití a šňůrek pocházející z arabských zemí. Dnes zažívá svůj comeback. Připravte si kus provazu a vyrobte si pro vaše květiny originální závěs!
#navody
Péče o stromek po svátcích
Na jaře umístěte stromek do zahrady, na chatu nebo chalupu, kde jej po vyjmutí z kontejneru přesaďte do volné rozmrzlé půdy nebo substrátu na konifery.
#vanoce