Rady a tipy pro dílnu, dům a zahradu

Zelenina z grilu – zdravě a chutně
Když se řekne grilování, většině z nás se nejspíš automaticky vybaví maso. A třeba takový steak na grilu je skvělý, o tom není pochyb. Na grilu toho ale zvládnete udělat mnohem víc!
Předvádění grilování v BAUHAUS
Přijďte se podívat na mistra grilování, jak připravuje dokonalé pokrmy na různých typech grilů. Ochutnávka zdarma.
Nejlepší kousek na váš gril
Pro skvělý výsledek z grilování je potřeba dobře nakoupit. Aby vám grilovaná surovina dala ze sebe to nejlepší, musíte ji dobře znát. Proto jsme pro vás připravili průvodce terminologií řezníků a gurmánů.
Jak vybrat ten správný gril?
Rozhodnout se při nákupu grilu pro jeden konkrétní není vůbec jednoduché. Výběr je totiž v dnešní době obrovský, ale my vám pomůžeme se zorientovat.
Ovoce z grilu – originální a chutný nápad
Jen málokoho by napadlo dát na gril ovoce, ale to je obrovská škoda. Ochuzujete se tím totiž o výbornou lahůdku. Ačkoliv je ovoce na grilu neobvyklé, je taky neobvykle dobré!
Churrasco – barbecue na brazilský způsob
Sotva existuje národ, který má tolik zkušeností s grilováním, jako právě Brazilci. A v Brazílii nic nemilují více, než své churrasco.
Grilování na rožni
Grilování a maso na rožni patří k sobě už od doby, co lidé začali připravovat jídlo nad otevřeným ohněm. A hlavně – tímto způsobem grilování připravíte k podávání prakticky cokoliv.
Přímé versus nepřímé grilování
Nezáleží na tom, jestli máte gril plynový nebo na dřevěné uhlí. To podstatné je, jakým způsobem a odkud působí teplo na grilované maso.
Planking – lahodně z prkénka
Za tuto znovuobjevenou techniku grilování vděčíme původním obyvatelům Severní Ameriky.