#grilovani

Plynové grily – žhaví průkopníci

Mnoho lidí považuje rozpalování grilu na dřevěné uhlí za rituál. Ale upřímně, baví vás to stejně při pátém šestém grilování za sebou? S plynovým grilem tato náročná příprava odpadá – otočíte knoflíkem, zapálíte hořáky a zábava může začít. Místo experimentování s různými druhy dřevěného uhlí se tak staráte o to, oč tu skutečně běží – o samotnou přípravu jídla.

Chutný pokrm za pár minut

Dříve jsme je znali pouze z BBQ party ze Spojených států, dnes už se plynové grily zabydlují na nespočetných terasách a v zahradách po celé České republice. A s každou sezónou se jejich počet zvyšuje. Proč? Například kvůli spontánnosti. Party s grilem na dřevěné uhlí je třeba dokonale naplánovat: spotřeba uhlí, čas zapálení, sled chodů atd. S plynovým grilem jen zkontrolujete plynovou láhev, otevřete ventily a o deset minut později můžete začít.

Další výhodou je dokonalá kontrola nad teplotou. Recepty tak mohou být vytříbenější, servírované chody důmyslnější. Rafinovaná příprava totiž vyžaduje přesné dodržování časových a teplotních oken. Pro uhlí velká výzva, s plynovým grilem maličkost. Neposledním benefitem pak je snadné čištění. Žádný doutnající popel na terase nebo v trávníku – gril jednoduše očistíte stejně jako například plynovou troubu.

Plynové grily

Jak poznat dobrý plynový gril? Níže naleznete přehled nejdůležitějších částí grilu.

  1. Spodní skříňka – za jejími dvířky se skrývá plynová láhev s tlakovým regulátorem a hadicí. Zbývá tu místo i na příslušenství pro grilování apod.
  2. Vnější dvířka – mohou být z nerezové, pozinkované či práškově lakované oceli.
  3. Systém na zachycení tuku – čistota je povinností. Proto každý dobrý plynový gril disponuje systémem na zachycení tuku, u kterého trychtýř ústí do sběrné misky, aby bylo zabráněno znečištění.
  4. Sklopný, často dvouplášťový poklop – díky němu lze gril rychle rozpálit a grilovat. Vestavěný teploměr informuje o skutečné teplotě v grilovací komoře.
  5. Boční odkládací plocha – součástí může být také deska pro udržení teploty jídla, někdy i s přídavným bočním vařičem. Pro snazší odklizení nebo přezimování je většinou sklopná.

Jak tedy s plynem začít? Nejdůležitější je znát odpovědi na následující otázky. Potřebujete gril z ušlechtilé oceli, který může zůstat stát venku, nebo postačí i ocel ošetřená práškovým lakem? Grilujete jen příležitostně pro sebe a malou rodinu, nebo chcete obstarat velké party s mnoha přáteli? A jaká jsou vaše přání ohledně grilovaných surovin? Pouze klobásky, steaky a občas kuře, nebo naopak velká akce s pečení a k tomu vlastní omáčka na bočním vařiči? Až budete mít rozmyšlené odpovědi, bez obav se vydejte do jakéhokoliv odborného centra, kde vám vyškolený personál dokáže poradit s výběrem grilu přesně podle vašich představ.

Kritériem výběru je samozřejmě také cena. Přijatelné plynové grily se pohybují v cenové kategorii již okolo 5 tisíc korun. Jelikož většina nováčků ve světě grilování nemůže obvykle začínat s velkým grilem se šesti hořáky, je pro mnohé kupující zvlášť zajímavá cenová skupina do deseti tisíc korun. Tyto grily již dokáží splnit hodně rozmanitých přání.
 

Jak funguje plynový gril? Dobré rady do začátku

Aby se napoprvé nic nepokazilo, je vhodné dodržet následující postupy: Nejprve je nutné pořídit si odpovídající láhev s propanovým plynem a před použitím ji postavit zpříma vedle grilu nebo umístit, v závislosti na modelu, do jeho spodní skříňky. Následně na láhev připojte regulační přípojku. Regulační zařízení pro větší plynové láhve může být vybaveno také praktickou funkcí západky a spouštěcím spínačem.

V dalším kroku nastavte všechny otočné knoflíky do polohy „off“. Před zapálením hořáků musí být poklop vždy otevřený, aby se zde nemohl koncentrovat plyn. Teprve pak můžete zapálit hořáky tím, že ovládací knoflík otočíte do polohy „Start“. Po krátké chvilce začne být slyšet proudění plynu a v tu chvíli je nutné stisknout tlačítko, kterým se hořáky zapálí. V případě speciálního automatického zapalování, se pak hořáky zapalují přímo, pouze stisknutím zapínacího knoflíku.

Po zapálení hořáků je nutné zavřít poklop, vyčkat přibližně 10 minut a zároveň sledovat teploměr. Jakmile je dosažena plánovaná startovací teplota (údaje jsou uvedeny ve stupních Celsia), je možné začít s grilováním, při kterém by měl být poklop pokud možno uzavřený.

 


Všechny články