Rady a tipy pro dílnu, dům a zahradu

Systém navigace a údržba robotické sekačky
Toužíte po perfektně vypadajícím trávníku a zároveň nechcete jeho údržbě věnovat příliš mnoho času? Pak je pro vás moderní robotická sekačka ideální volbou. Prozradíme vám, jak se sekačky po zahradě pohybují a jak se o ně správně starat.
Robotická sekačka – užitečný pomocník pro vaši zahradu
Robotické sekačky jsou možná tím nejpokrokovějším vynálezem v oblasti péče o zahradu za poslední desítky let. Moderní robotické sekačky dokonce každý den samy automaticky vyhodnocují, jaká péče je pro váš trávník zrovna nejlepší.
Jak uchránit byt před vytopením
Podle výzkumu společnosti GROHE, německého výrobce sanitární techniky, se více než polovina domácností někdy setkala s vytopením bytu nebo souseda. Průměrná vodovodní škoda je přitom dle statistik České asociace pojišťoven asi 25 tisíc korun. Čtěte, co dělat, aby se něco podobného nestalo také vaší domácnosti.
10 okouzlujících a nenáročných rostlin na balkón
Rozkvetlý balkón vyžaduje určité úsilí. Abyste kromě péče o květiny měli čas i na lákavý odpočinek, doporučíme vám 10 nenáročných zelených a kvetoucích rostlin, které se hodí i na balkóny. Zbyde vám tak dostatek času na relax ve vaší zelené oáze.
Květinový kalendář: Devět květin pro rozkvetlý rok
Pro každého zahrádkáře jsou tou pravou ozdobou zahrady květiny – bez nich by zahrada vypadala obyčejně a smutně. Když jim navíc věnujete trochu svého času a tu správnou péči, odmění se vám jedinečnou podívanou plnou barev.
9 pokojových rostlin, které se skvěle hodí do vašeho bytu
Pokojové rostliny dodají vašemu interiéru zcela jiný ráz, zútulní jej, a navíc pročistí vzduch v místnosti. Nezáleží na tom, jestli jste zkušení zahradníci, nebo s pěstováním květin teprve začínáte ‒ vhodná pokojová rostlina se najde pro každého.
Jak z beden na ovoce vyrobit zahradní pracovní stůl
Pracovní stůl ocení každý zahrádkář – poskytuje příjemnou pracovní výšku při přesazování rostlin a zároveň nabízí dostatek úložného prostoru. Poradíme vám, jak si takový stůl vyrobit ze starých beden na ovoce.
Jak na vytápění kamen s akumulační masou
Napadlo vás někdy, proč je většině lidem teplo z kamen tak příjemné? Je to z toho důvodu, že – stejně jako sluneční záření – jde o teplo sálavé, tudíž o teplo pro nás nejpřirozenější.
Jak pečovat o zahradní nábytek, aby dlouho vydržel
Kdo z nás by neměl rád sluneční paprsky a užívání si pohody na terase, zahradě nebo balkonu. Abyste si však tyto chvíle mohli vychutnat naplno, je třeba pečovat o zahradní nábytek, aby vám dlouho sloužil.