Rady a tipy pro dílnu, dům a zahradu

Užiteční pomocníci ve vaší zahradě
Často si jich ani nevšimneme nebo nám dokonce přijdou jako obtěžující. Přitom bez jejich pomoci se zahrada neobejde. Řeč je o pomocnících z říše zvířat. Prozradíme, jak jsou tito drobní tvorové prospěšní a jak si zahradu zařídit tak, aby se v ní hmyz, ptáci i ještěrky cítili dobře.
Proč jsou včely tak důležité a co je ohrožuje
Jsou pravděpodobně tím nejdůležitějším pomocníkem na našich zahradách, přesto je vídáme stále méně. Řeč je o včelách. Zhruba jedna třetina produkce našich potravin je závislá na jejich opylování. Přesto jsou včely v ohrožení.
Ze života včel
Velmi důležitými pomocníky na zahradách jsou bezpochyby včely. I proto jsou mezi zahrádkáři velmi vítanými návštěvníky. Víte, jak vypadá takový rok z pohledu včelky? A kolik práce je za jednou sklenicí medu? Připravili jsme pro vás pár zajímavostí, které o těchto pracovitých tvorech možná nevíte.
Co se děje v úlu
Včelí úl je svět sám o sobě. Není jen místem, kde včely produkují med. Žije zde i královna, která pečuje o to, aby její včelí společenství nevymřelo. Jak takový úl vypadá se dočtete v článku.
Čmeláci, vosy a další příbuzní včel
V našich zahradách nelétají jen včely. Prohání se v nich i jiní černožlutí tvorové. Kdo je vlastně kdo a s kým by měl člověk raději zacházet opatrně?