Rady a tipy pro dílnu, dům a zahradu

30. 09. 2019
Zahradní pergola – kryté posezení po celý rok
Kdo z nás nehledá místo, kde by se mohl setkávat s rodinou a přáteli? Kdo netouží po prostoru, kde může odpočívat přírodě na dosah, přitom ale chráněný před jejími rozmary? Pro spoustu lidí se odpovědí na tyto otázky stala jejich domácí pergola.
19. 09. 2019
Chryzantémy – nádherné květy i na konci podzimu
Pole plná rozkvetlých chryzantém dokážou učarovat každého. Záplava různě vysokých květů totiž vypadá skoro jako zářivé květinové moře. U nás jsou však taková pole k vidění jen v zahradních školkách.
05. 09. 2019
Od zahradního odpadu ke kompostu – jak to přesně funguje
Ve volné přírodě se z každého zeleného odpadu časem stane zemina. V hromadě kompostu probíhá tento proces díky stísněnému prostoru ještě efektivněji.
01. 09. 2019
Jak založit kompost
Kompost promění rostlinný odpad v cenný humus – optimální výživnou půdu do květináčů a záhonů, ale i pro stromy nebo trávník na vaší zahradě. Proč se kompostování vyplatí, jak takový kompost založit a další užitečné informace vám prozradíme v tomto článku.
22. 08. 2019
Jak pečovat o zahradní jezírko
I zahradní jezírko potřebuje péči. Vysvětlíme vám, v jakém období potřebují ryby v jezírku krmit, kdy je nejlepší zastřihnout rostliny a další užitečné rady.
20. 08. 2019
Jezírko jako originální prvek vaší zahrady
Už od nepaměti jsou lidé přitahováni vodou. Ať už stojatou, či tekoucí. Proto není divu, že je pro mnohé právě jezírko srdcem zahrady. Poradíme, jak založit jezírko v 6 krocích.