Rady a tipy pro dílnu, dům a zahradu

Odrůdy sladkých a chilli paprik
Paprika je v našich kuchyních velice oblíbenou zeleninou. Je zdravá, chutná, pokrmy barevně rozzáří a někdy i přiostří. Představíme vám 8 nejzajímavějších odrůd sladkých a chilli paprik, které můžete snadno pěstovat na vaší zahradě.
Vyberte si tu nejlepší odrůdu rajčat
Jen málokterá zelenina se může chlubit tak pestrou škálou odrůd jako právě rajčata. Nezáleží na tom, jestli budete rajčata pěstovat ze semínek nebo zakoupíte předpěstované sazenice – nabídka je široká a vybere si z ní opravdu každý. Abychom vám rozhodování trochu usnadnili, představíme vám 10 nejzajímavějších odrůd.
Jak pečovat o hvězdník
Majestátní květy této exotické rostliny vás upoutají na první pohled. Hvězdník (Hippeastrum), nazývaný též amarylka, je skvělým důkazem toho, že cibuloviny nepatří nutně jen na zahradu. Poradíme vám, jak se o hvězdník v průběhu roku starat, aby vás v období Vánoc potěšil svými překrásnými květy.
Jak pěstovat zeleninu ve vysokém záhonu
Vysoké záhony jsou v zahradách čím dál oblíbenější. Hezky vypadají, přináší bohatou úrodu, a navíc díky své výšce usnadňují práci a šetří záda. Poradíme vám, jak vysoký záhon založit a jakými plodinami jej můžete osázet.
Eukalyptus ‒ krásný strom s blahodárnými účinky
Blahovičník, známý především pod názvem eukalyptus, je v našich domácnostech stále oblíbenější. Krásně vypadá a zároveň blahodárně působí na naše zdraví. Můžete jej pěstovat jako pokojovou rostlinu nebo jej umístit i do vaší zahrady.
Léčivá síla bylinek
Bylinky lidé používají už stovky let. Z běžných potravin dokážou vytvořit pochoutky a do našeho jídelníčku přináší pořádnou porci zdraví. Čerstvé bylinky povzbuzují chuť k jídlu a významně podporují trávení.
Tulipány – pestrobarevní poslové jara
Rozkvétající tulipány nás každoročně spolehlivě přesvědčí, že jaro už opravdu začíná. Tyto pestrobarevné cibuloviny zdobí po zimě probouzející se parky a zahrady a patří i k nejoblíbenějším jarním řezaným květinám. Prozradíme vám, odkud tulipány pochází a jak se o ně správně starat.
Správný řez ovocných stromů a keřů
Prořezání ovocných stromů a keřů zajistí nejen bohatou úrodu, ale při správně zvoleném termínu i jejich lepší zdravotní stav a vyšší kvalitu plodů. Poradíme vám, jak na to.
Správný řez okrasných stromů a keřů
Aby byly stromy a keře na vaší zahradě zdravé a silné, je třeba jejich větve pravidelně prořezávat. Správně načasovaný a provedený řez zajistí jejich dobrý zdravotní stav a vitalitu. Poradíme vám, kdy je vhodný čas pro prořez různých druhů dřevin a jak při tom správně postupovat.