Rady a tipy pro dílnu, dům a zahradu

Živý plot poskytne soukromí i ochranu před větrem
Ať už roste kolem zahrady, nebo odděluje terasu – hustý vysoký plot vás ochrání nejen před zvídavými pohledy sousedů a nepříjemným větrem, ale poskytuje také životní prostor zvířatům. A navíc i skvěle vypadá.
Jak pěstovat cibuloviny
Cibuloviny by na vaší zahradě rozhodně neměly chybět. Jejich pěstování není náročné a svými pestrými barvami rozzáří zahradu od brzkého jara až do podzimu. Dají se také velice působivě kombinovat, a to jak mezi sebou, tak i s dalšími druhy rostlin.
Proměňte svoji zahradu v ráj pro včelky
Díky včelám si můžeme pochutnávat nejen na sladkém medu, ale také na plodech naší zahradnické a zemědělské práce. Upravte balkón nebo zahradu tak, aby se na nich včelám dobře žilo. Poradíme vám, jak na to.
Vypěstujte si na balkóně vlastní zeleninu
Čerstvá, zdravá a chutná – důvodů, proč na balkóně pěstovat zeleninu a bylinky, je mnoho. A proto se pěstování vlastních potravin stává trendem i ve městech. Poradíme vám, kdy začít s výsadbou, jakým druhům se bude na vašem balkóně dařit a jak o ně pečovat.
Jak úspěšně předpěstovat sazenice zeleniny
Pokud chcete brzy sklízet svou vlastní zeleninu, je důležité začít s výsadbou sazenic včas. Některé druhy zeleniny si můžete předpěstovat doma na parapetu, jiné lze vyset přímo do pařeniště na záhonku. Poradíme vám, jak při výsevu sazenic správně postupovat.
Zahradníkův kalendář
Výsev, výsadba a sklizeň. Kdo má od začátku jasno v tom, které druhy zeleniny nebo salátů chce pěstovat, má jednu nespornou výhodu – může totiž pro rostlinky vytvořit ty nejlepší podmínky.
Hortenzie velkolistá – snadná péče a bohaté květy
Hortenzie se mezi zahrádkáři těší velké oblibě. A není se čemu divit: kvetou na zahradě i na balkóně, mají krásně bohaté květy a jsou nenáročné na péči.
Pestrobarevné orchideje – zázrak přírody
I když jsou orchideje běžně k dostání v květinářstvích, zahradnictvích, a mnohdy dokonce i v běžných obchodech, stále působí exotickým, skoro až vznešeným dojmem.
Jak ochránit rostliny před zimními mrazy
Aby rostliny v zimě přežily, musí se na ni důkladně připravit. Některé rostliny se zimy samy nedočkají a zdrojem pokračování jejich dalšího života jsou semena. Jiné rostliny se před mrazy skrývají hluboko v půdě. Stromy pak na zimu shazují své listy, aby tak snížily množství odpařované vody.